Wiele osób zastanawia się nad tym jak powstaje mleko kobiece. Jakie czynniki maja wpływ na jego rozwój?
Pneumocystoza zaliczana jest do chorób zakaźnych, które wywołuje grzyb o nazwie - Pneumocystis jiroveci. Co wiemy o tej chorobie?
Najnowsze badania naukowe pokazują, że tylko niewielka liczba mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że ból jądra może być bardzo niebezpieczny. Przyczyn tego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Zawsze...
Toksokaroza zaliczana jest do poważnych chorób, które wywoływane są przez larwy glisty psiej i kociej. Najnowsze badania pokazują, że w nawet 50% przebadanej ziemi znajdują się toksokary.
Nadczynności jąder to problem, który związany jest ze zwiększeniem hormonalnej aktywności tego narządu.
Badanie histopatologiczne materiału tkankowego polega na dokładnym jego obejrzeniu pod mikroskopem w celu oceny charakteru procesu chorobowego.
Nanocząsteczkami nazywamy bardzo małe cząsteczki materii, tj. takie, których wielkości nie przekracza stu nanometrów.
Niewiele osób wie, że orzech kokosowy ma ogromne właściwości zdrowotne. Miąższ kokosa zawiera bardzo duża ilość błonnika, fosforu, magnezu, potasu oraz kwasu foliowego.
Zespół niskiego testosteronu czy niedoboru testosteronu związany jest z obniżonym stężeniem testosteronu w surowicy krwi.
Badania naukowe pokazują, że podczas produkcji ubrań wykorzystywane są różnego rodzaju związki chemiczne, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.
Prawie każdy produkt dostępny w sklepie zawiera różnego rodzaju konserwanty. Ich zadaniem jest poprawa wyglądu zewnętrznego produktów, walorów smakowych czy zapachowych. Nie są one jednak zdrowe i...
3 listopada 2015 r., Warszawa – cena długodziałającego analogu insuliny Lantus® została obniżona, dzięki temu odpłatność dla pacjenta powraca do poziomu sprzed dwóch miesięcy. To dobra wiadomość dla...
Sepsa to bardzo podstepna choroba, której obraz kliniczny jest zazwyczaj nieswoisty i niejednorodny. Do dziś żaden test biochemiczny nie jest na tyle czuły by wykryć tą chorobę.
Każdy z nas poszukuje sposobów na wzmocnienie odporności w okresie jesienno-zimowym. Co zażywać, jaka stosować dietę i czy pomoże nam w tym aktywność fizyczna?
Popularne na forum
Kolejna część zbioru świadczeń gwarantowanych przez NFZ. Tym razem - świadczenia w ramach programów zdrowotnych, leczenie stomatologiczne,rehabilitacja kliniczna opieka psychiatryczna.
W ostatniej części naszego krótkiego poradnika, znajdują się informacje na temat świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, opieki paliatywnej i hospitacyjnej, ratownictwa medycznego i przedmiotów...
Płacisz składki, jednak czy wiesz,co gwarantuje Ci NFZ? Jakie badania Ci przysługują? Sprawdź nasz poradnik! W dzisiejszej, pierwszej części przedstawiamy co przysługuje w ramach podstawowej opieki...
Kolchicyna (Colchicum) to lek, którego mechanizm działania nie został do dziś w pełni poznany. Stosowany jest on głównie w ostrych napadach dny moczanowej. Co wiemy o kolchicynie?
Ślepota rzeczna, nazywana jest także ślepotą River. Zaliczana jest ona do jednej z najpoważniejszych przyczyn zakaźnych ślepoty.
Coraz więcej badań naukowych obejmuje próby wyhodowania konkretnych komórek z innych komórek.