Reklama:

Wiosenne porządki – jak zaplanować aby nie zwariować?

Anna Malek

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Wiosenne porządki – jak zaplanować aby nie zwariować?

ojoimages

Sprzątanie

Wiosna zawitała już na dobre. Przyroda budzi się do życia a nas ogarnia radosny nastrój. Nabieramy nowych sił i znów możemy zabrać się za wiosenne porządki. Jednak to wielkie święto perfekcjonistów nie wszystkim przypada do gustu. Niektórym wizja wiosennego sprzątania spędza sen z powiek. Podstawą sukcesu jest dobra organizacja.

Reklama:

Zacznij od planingu

Wiosenne porządki warto zaplanować jak najwcześniej. Nic nie szkodzi jednak, jeżeli zabierzemy się za nie z lekkim opóźnieniem. Na początek warto zastanowić się, jakie prace planujemy wykonać. W gruntownych porządkach najważniejszą kwestią jest posprzątanie tych miejsc, do których zazwyczaj nie zaglądamy. Najczęściej jest to porządek w szafkach i szufladach, posprzątanie pod i za kanapą, umycie lamp czy też posprzątanie strychu lub garażu. Następnie dobrze jest wyznaczyć limit czasowy dla każdej czynności. Przy czym dla niektórych sprawdza się zasada «każdego dnia po trochu», a inni wolą przeznaczyc cały tydzień i zrobić wszystko «hurtem». Bez względu na to jaką metodę wybierzesz, rozpisz dokładnie plan działania i umieść go w widocznym miejscu. Wiele satysfakcji przyniesie wykreślanie kolejnych zrealizowanych punktów.

Zaangażuj domowników i włącz muzykę

Najlepiej będzie, jeżeli w wykonanie wiosennych porządków włączą się wszyscy domownicy. Dzięki podziałowi prac, zostaną one skończone szybciej i z mniejszym nakładem sił. Dzieci zaangażowane w pomoc przy obowiązkach domowych uczą się odpowiedzialności i dokładności. Jest to również istotna kwestia dla okazywania wzajemnego szacunku dla wykonanej pracy.fot. ojoimages


Skutecznym motywatorem jest odpowiednio dobrana muzyka. Szczególnie ulubione kawałki pomogą zamienić przykry obowiązek w dobrą imprezę. Warto pamiętać, że szybka i energiczna muzyka wpływa na prędkość wykonywanych przez nas ruchów. Tak więc im szybciej chciałabyś zakończyć porządki, tym szybsze rytmy powinnaś wybierać.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: