Reklama:

Amelia – film o marzeniach, które się spełniają

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Amelia – film o marzeniach, które się spełniają

Gutek Film Sp. z o.o

Amelia

Hymn na cześć życia – to zdanie napisane na opakowaniu płyty, chyba najlepiej określa to dzieło. Amelia to zdecydowanie mój numer jeden. Film nie od razu wszystkim się podoba, bo potrzeba czasu, aby go zrozumieć.

Reklama:

Wkraczamy w kolorowy i tajemniczy świat francuskiego życia, gdzie każdy szczegół dnia codziennego jest cudem. W tym świecie marzenia się spełniają, a więc są dozwolone pod każdą postacią. Pozwolę sobie nawet na stwierdzenie, że nie tytułowa Amelia, a właśnie marzenie odgrywa główną rolę w fabule. No właśnie – fabuła. Z pozoru jej nie ma, ponieważ pierwsze minuty są raczej szczegółowym opisem i nie mają nic wspólnego z akcją, jednak po zobaczeniu całości odkrywamy, że jest to jeden z najlepszych filmów o miłości.

Samotna Amelia żyje w świecie snów i drobnych przyjemności. Z pozoru szczęśliwa, tak naprawdę wciąż szuka swojego szczęścia. Pewnego dnia odnajduje pudełko, które ma zmienić jej życie...

Historia pełna humoru. Wszystkie postacie są niezwykle barwnie pokazane. Na szczególną uwagę zasługują sąsiedzi Amelii: stary i chory malarz, zgryźliwy sklepikarz i samotna kobieta usychająca z tęsknoty za swoim mężem. To niesamowite, jak wiele ludzkich historii dzieje się obok siebie. W miarę oglądania mamy wrażenie, że kamienica jest niczym telewizja, w której każde mieszkanie to odrębny program.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: