Reklama:

Sposoby na spędzenie wolnego czasu w upalne dni

Patrycja Piechaczek Źródło: opracowanie własne

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Sposoby na spędzenie wolnego czasu w upalne dni

ojoimages

Jazda na rowerze

Z niecierpliwością czekamy na ciepłe dni. Słoneczna pogoda wyzwala w nas więcej energii, lepiej się czujemy.

Reklama:

Miesiące letnie są czas, w którym większość nas wybiera się na urlop. Mamy więcej czasu wolnego, który warto efektywnie wykorzystać z rodziną lub w gronie przyjaciół.

Co można robić w upalne dni?

Oto kilka propozycji. W gorące dni szukamy ochłody nie tylko w domu, ale również w różnych innych miejscach. Najważniejsze, aby schronić się przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, wysoką temperaturą oraz by schładzać i nawadniać organizm.

Dobrym a zarazem pysznym sposobem na ochłodę są koktajle oraz inne owocowe desery na zimno, tym bardziej, iż w okresie letnim mamy łatwy dostęp do różnego rodzaju owoców. Wspólne przygotowywanie słodkości może byc świetna zabawą. Skutecznym rozwiązaniem są też kąpiele, prysznice w chłodnej wodzie, moczenie stóp w zimnej, ale nie lodowatej wodzie z dodatkiem odpowiednich olejków. Warto też rozważyć montaż rolet lub zasłon w oknach. Doskonałym sposobem na ochłodę jest zastosowanie wentylatorów, które skutecznie schłodzą wnętrze naszego domu.
 fot. ojoimages

Wolny czas w ciepłe dni można spędzić również w sposób aktywny na łonie natury co niesie ze sobą wiele korzyści. Ochłodę znajdziemy na basenach czy innych kąpieliskach. Należy jednak przy tym pamiętać, aby unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na organizm. Warto zaopatrzyć się w parasolkę czy namiot. Jest to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu, ponieważ wiąże się z odpoczynkiem oraz aktywnością fizyczną, a co za tym idzie, poprawą kondycji fizycznej, np. poprzez pływanie.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: