Reklama:

Sposoby na spędzenie wolnego czasu w upalne dni

Patrycja Piechaczek Źródło: opracowanie własne

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Sposoby na spędzenie wolnego czasu w upalne dni

ojoimages

Jazda na rowerze

Z niecierpliwością czekamy na ciepłe dni. Słoneczna pogoda wyzwala w nas więcej energii, lepiej się czujemy.

Reklama:

Miesiące letnie są czas, w którym większość nas wybiera się na urlop. Mamy więcej czasu wolnego, który warto efektywnie wykorzystać z rodziną lub w gronie przyjaciół.

Co można robić w upalne dni?

Oto kilka propozycji. W gorące dni szukamy ochłody nie tylko w domu, ale również w różnych innych miejscach. Najważniejsze, aby schronić się przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, wysoką temperaturą oraz by schładzać i nawadniać organizm.

Dobrym a zarazem pysznym sposobem na ochłodę są koktajle oraz inne owocowe desery na zimno, tym bardziej, iż w okresie letnim mamy łatwy dostęp do różnego rodzaju owoców. Wspólne przygotowywanie słodkości może byc świetna zabawą. Skutecznym rozwiązaniem są też kąpiele, prysznice w chłodnej wodzie, moczenie stóp w zimnej, ale nie lodowatej wodzie z dodatkiem odpowiednich olejków. Warto też rozważyć montaż rolet lub zasłon w oknach. Doskonałym sposobem na ochłodę jest zastosowanie wentylatorów, które skutecznie schłodzą wnętrze naszego domu.
 fot. ojoimages

Wolny czas w ciepłe dni można spędzić również w sposób aktywny na łonie natury co niesie ze sobą wiele korzyści. Ochłodę znajdziemy na basenach czy innych kąpieliskach. Należy jednak przy tym pamiętać, aby unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na organizm. Warto zaopatrzyć się w parasolkę czy namiot. Jest to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu, ponieważ wiąże się z odpoczynkiem oraz aktywnością fizyczną, a co za tym idzie, poprawą kondycji fizycznej, np. poprzez pływanie.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: