Reklama:

Joga - przez ruch do podświadomości

Natalia Heczko

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Joga - przez ruch do podświadomości

ojoimages

Joga na plaży

Joga to związek między ciałem, umysłem i świadomością. Już po kilku dniach ćwiczeń możemy zauważyć znaczną poprawę samopoczucia. Joga pozwala nam odkryć ogromną pozytywną energię jaka w nas drzemie. Sprawia, że stajemy się pogodniejsi, zrelaksowani i odprężeni.

Reklama:

Osoby ćwiczące jogę doskonale znają powiązania jakie istnieją między aktywnością fizyczną, sposobem odżywiania, kontaktami międzyludzkimi a naszym zdrowiem i samopoczuciem. W wyniku głębokiego kontaktu z własnym wnętrzem i oczyszczenia ciała poprzez ćwiczenia doskonale dbamy o całościowy rozwój, fizyczny jaki i emocjonalny i duchowy. Joga, dzięki przenikaniu się cielesności z duchowością, jest doskonałym narzędziem służącym do pracy nad sobą i to dobrodziejstwo zostało zauważone również w psychoterapii.

Wiele chorób i dolegliwości ma charakter psychosomatyczny, czyli uwarunkowany wpływem psychiki na ciało, proces powrotu do zdrowia powinien przebiegać na płaszczyźnie ciała jak i umysłu.

Aby zastosować dobroczynny wpływ praktyki jogi w radzeniu sobie z cierpieniem, lękiem czy negatywnymi schematami potrzeba dobrego nauczyciela/przewodnika oraz chęci do podejmowania nowych wyzwań.

Osoby zgłaszające się na różne terapie najczęściej oczekują zmiany, ale takiej zmiany która nie będzie się wiązała z żadnymi przykrościami czy nieprzyjemnościami. Jak wiemy sukces osiągają tylko osoby zdeterminowane o silnym charakterze. Gdy myślimy o jodze nie mamy świadomości, że wiąże się ona z ciężką pracą nad sobą, zarówno w obrębie ciała jak i psychiki.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: