Reklama:

Dzień bezpieczeństwa na drogach

AutoBoss, Informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Dzień bezpieczeństwa na drogach

Ford Auto-Boss

Ford

Bezpieczeństwo na drogach. W ostatnich latach tak wiele się o nim mówi, bowiem z roku na rok wzrasta liczba samochodów na polskich drogach, co przekłada się na liczbę wypadków. W Polsce, na sto wypadków życie traci średnio dwanaście osób. Dlatego trzeba robić wszystko, by tak często poruszana wszędzie kwestia bezpieczeństwa drogowego przestała być jedynie teorią.

Reklama:

 

 

Pasy bezpieczeństwa

Wiele osób bagatelizuje kwestię obowiązkowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno kierowców jak i pasażerów. A przecież zapięte pasy nie tylko łagodzą skutki wypadku, ale mogą nawet uratować życie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przy zderzeniu z prędkością 50 km/h ważący 70 kg człowiek jest wyrzucany z pojazdu z siłą, która odpowiada naciskowi 1 tony!Dlaczego Polacy nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Dla wielu osób są one po prostu niewygodne. Czy nie lepiej jednak kosztem pozornego komfortu zachować życie? Wśród kierowców krąży również mit, że posiadanie w samochodzie poduszek powietrznych jest wystarczającym środkiem bezpieczeństwa mogącym ocalić życie. Owszem, poduszki powietrzne zmniejszają ryzyko śmierci o około 50%, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy są stosowane łącznie z pasami bezpieczeństwa.

Dziecko w samochodzie

Dla rodziców priorytetem jest kwestia zapewnienia dziecku bezpieczeństwa podczas podróży. Niezbędny jest wówczas zakup fotelika. Pytanie tylko jak dobrać najlepszy fotelik dla naszej pociechy. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wagę, wzrost i wiek naszej latorośli. Warto również zapytać sprzedawcę, czy możemy zamontować wybrany przez nas fotelik „na próbę”, by sprawdzić czy dziecku będzie w nim wygodnie. Wskazane jest także prześledzenie wyników wybranego przez nas modelu w crashtestach. Powinien mieć w nich ocenę minimum 3.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: