Reklama:

Alicja w krainie czarów – wielobarwne wydarzenie

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Alicja w krainie czarów – wielobarwne wydarzenie

Forum Film Poland Sp. z o.o

Alicja w Krainie Czarów

Na ten film czekało wielu. Nie tylko dlatego, że reżyserii podjął się sam Tim Burton (Sok z żuka, Gnijąca panna młoda), że obsada była bardzo obiecująca (Johnny Depp, Anne Hathaway), ale przede wszystkim dlatego, że był to najlepiej zareklamowany film ostatnimi czasy.

Reklama:

Intensywna promocja sprawiła, że wiele oczekiwaliśmy od tego dzieła, natomiast zachwytu nie było. Pierwszy minus – modne ostatnio 3D. Szczerze powiedziawszy, okulary były właściwie zbędne, co najwyżej trzy momenty akcji zrobiły na mnie wrażenie. Pozostałe efekty specjalne nie zasłużyły na pochwałę. Poza tym równie dobrze film można było zobaczyć bez okularów. Nauczka dla producentów, że nie zawsze to, co modne okazuje się dobre.

Pomimo to, coś w tym filmie zachwyca. Przepiękna kolorystyka tytułowej krainy czarów zapiera dech w piersiach. Przez moment można nawet pomyśleć, że to rzeczywiście czary. Doskonałym przykładem jest stworzenie intensywnie niebieskiego Absolema, a także doskonała charakteryzacja Szalonego Kapelusznika.

Zaskoczeniem okazała się sama fabuła. Trudno określić, jakiego rodzaju było to zaskoczenie. W każdym razie ta Alicja nie jest kolejną ekranizacją dobrze znanej nam bajki. To ciąg dalszy historii, która ma miejsce, gdy Alicja ponownie wpada do dziury. Nie wiadomo, czy to źle, czy dobrze. Wielu oburza się, ze względu na zmianę fabuły. Mnie osobiście nie zachęcała wizja oglądania kolejny raz tego samego, więc muszę przyznać, że odrobinę się ucieszyłam. Dzięki temu film wydaje się nieco ciekawszy.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: