Reklama:

Polio wraca i atakuje!

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Polio wraca i atakuje!

Panthermedia

Bakteria

Choroba Heinego-Medina (pod taką nazwą występuje w Polsce lub ostre nagminne porażenie dziecięce) wywołana jest przez wirus o nazwie polio, który przenoszony jest drogą wziewną. Pokarmową lub z zakażonymi przedmiotami. Nazywany jest on „cichym intruzem” gdyż wdziera się do organizmu i sieje w nim ogromne spustoszenie.

Około 20 lat temu ogłoszono zwycięstwo w walce z wirusem polio. Niestety doniesienia z ostatnich miesięcy pokazują, że wirus ten powrócił i znów atakuje w różnych częściach Świata.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: