Reklama:

Zdrowy i aktywny wypoczynek latem

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Zdrowy i aktywny wypoczynek latem

ojoimages

Para

Za oknem przepiękna pogoda. Gorące słońce kusząco zachęca do wyjścia z domu. Zaraz jednak przypomina się szereg rzeczy, które miały być zrobione na wczoraj. Trudno, jutro może też będzie ładnie.

Reklama:

Czas na zmiany

Kolejny raz przed lustrem oglądam swoje ciało z wyrazem niesmaku na twarzy. Dobrze wiem, że trzeba nad sobą popracować. Ile razy już sobie to obiecywałam? Naprawdę wiele...

W każdym razie mam nadzieje, że pomoże mi w tym lato. Niezmiennie kojarzy mi się z wycieczkami rowerowymi, basenem, długimi spacerami. Jak więc zorganizować sobie aktywny wypoczynek?

Podejmij wyzwanie

Zacznijmy od najprostszej formy: spacer. Ma najwięcej zalet. Nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, można go uprawiać zawsze, najlepiej w miłym towarzystwie. Nie jest wymagany strój sportowy, sukienka i klapki sprawdzą się znakomicie. W czasie spaceru spalamy od 100 do 120 kcal. Pod warunkiem, że po drodze nie wstąpimy na pyszne lody. Jeżeli to za mało, można zdecydować się na marsz lub marszobieg.

Tutaj powinniśmy zadbać o sportowe obuwie. Ciekawą formą jest popularny ostatnio nordic walking. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie kijki i do dzieła. Pomimo że sport wydaje się bardzo prosty, okazuje się, że uaktywnia aż 90 % mięśni naszego ciała. W czasie godzinnego spaceru ciało spala nawet 400 kcal, więcej niż w czasie biegu.

A może rower?

Atrakcyjnym sposobem spędzania czasu na wolnym powietrzu jest jazda na rowerze. Na rynku dostępne jest wiele modeli, które mają za zadanie optymalne spełnienie naszych oczekiwań. Jednocześnie można pozwiedzać najbliższą okolicę. Wystarczy tak zaplanować wycieczkę, aby obejmowała ciekawe obiekty i miejsca. To także dobry sposób, aby rodzina spędziła ze sobą trochę czasu.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Reklama:
Reklama: