Reklama:

W gwiazdach zapisane

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

W gwiazdach zapisane

medforum

Kawa

Niektórzy wierzą w horoskopy, a niektórzy nie wierzą w nic. Ila prawdy w prawdzie, niestety nikt nie jest nam w stanie powiedzieć. A przecież horoskop może napisać każdy. Wystarczyło, że człowiek zwęszył możliwość żerowania i zarobku na czyjejś wierze.

Reklama:

No właśnie: wierze. A więc to także jakaś religia. A skoro już coś przynajmniej teoretycznie podchodzi pod tę nazwę, to nikomu nie wolno się z tego śmiać. Gdzieś na świecie ludzie wierzą też w koło lub w kwadrat. Nie ma dowodu, że horoskopy, wróżby czy przepowiednie są prawdziwe. Właśnie dlatego mówi się o tym, że trzeba w to „wierzyć”. Trzeba wierzyć w to, na co nie ma materialnego dowodu, czego nie dotkniemy i co możemy obalić. Inaczej po prostu wiemy, a w niektóre rzeczy trzeba uwierzyć.

Nie widzę powodu, żeby sobie ograniczać horyzonty. Pozwoliłam sobie nawet postawić tarota, chociaż byłam niegdyś zagorzałą przeciwniczką. Odpowiednia atmosfera i dreszczyk emocji sprawiły, że usłyszane fakty naprawdę zaczęły się ze sobą łączyć. Raczej to ja odpowiednio je interpretowałam, bo może chciałam, aby się łączyły. Karty powiedziały, jaki jest mój stan ducha aktualny, jaki był przeszły i jak będzie w przyszłości. Z tych trzech najważniejsze jest to ostatnie, bo właśnie przyszłość najbardziej ludzi interesuje. Dlaczego? Bo w przyszłości można jeszcze coś zmienić, bo jest ciekawa, dlatego że nieodkryta. Teraźniejszość i przeszłość nie zmieni się bez względu na to, co powiedzą nam karty.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: