Reklama:

Urządzamy pokój dzienny

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Urządzamy pokój dzienny

ojoimages

Dom

Praktyczny minimalizm, czy wygodny przepych? Kupując meble do pokoju dziennego, trudno nie zgubić się w ogromnej ilości ofert. Czym więc kierować się przy wyborze?

Reklama:

Zacznij od...

Na początek warto określić rozmiar pokoju. Zwykle pokojem dziennym zostaje największe pomieszczenie w centrum mieszkania. Zdarza się jednak, że to miejsce nie musi być wcale takie duże. Umeblowanie trzeba tak zaplanować, aby wolna przestrzeń została optymalnie wykorzystana.

W dużych pokojach pułapką może się okazać zbyt wiele wolnego miejsca, co sprawia, że często chcemy realizować kilka pomysłów naraz. Natomiast małe pomieszczenia wymagają praktycznych rozwiązań, szczególnie dotyczących przechowywania.

Komplet wypoczynkowy

Chcemy, aby nasz pokój dzienny był miejscem wypoczynku. Tak więc ważnym elementem jest komplet wypoczynkowy, który nam to umożliwi. Wybór nie jest wcale łatwy. Oprócz wzoru i koloru, musimy także wybrać optymalny dla nas model. Można tutaj wyróżnić dwie możliwości: skrajny minimalizm, charakteryzujący się prostotą kształtu lub elegancką wygodę, która jednak może zająć wiele miejsca. Kupując tego typu meble, ważne aby szczególną uwagę zwrócić na obicie.

Popularne są obicia skórzane lub imitujące skórę. Pamiętajmy, że chociaż wyglądają pięknie, często ulegają zniszczeniu. Jeżeli w domu przebywają dzieci, kolor tapicerki zdecydowanie powinien mieć ciemniejszy odcień.

Duże gabaryty

Kolejnym elementem wystroju będą na pewno szafki, komody i kredensy. Współczesne trendy zdecydowanie promują oszczędność w tej kwestii. Wstawienie dużej szafy na ubrania, nie jest już mile widziane. Obszerne meble zostały zastąpione mniejszymi, których funkcją jest przede wszystkim efekt wizualny. Pełnią równocześnie rolę schowka, ale nie można zmieścić w nich zbyt wiele. Przed zakupem należy zastanowić się, jakich mebli konkretnie potrzebujemy. Dobrym rozwiązaniem są inne sposoby przechowywania rzeczy: skrzynie i kosze.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: