Reklama:

Tylko mnie poproś do tańca...

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Tylko mnie poproś do tańca...

ojoimages

Taniec

(…) Ja na nic więcej nie liczę. A nieprawda, bo liczę. Liczę i marzę jak każda kobieta (w tym wykonawczyni piosenki: Anna Jantar), żeby tak choć raz zanurzyć się w szalonym tańcu, takim, który przynosi zapomnienie i często też zawrót głowy. Żeby zasmakować choć raz tej chwili zapomnienia.

Reklama:

Taniec to wielce istotna część każdej kultury. Istniejący od zarania dziejów, dzielił i łączył ludzi. Nieraz zawierał modlitwy przekazywane z padołu łez do świata bogów. Dzisiaj również mamy do czynienia z kultem tańca. Włączmy choćby telewizję, a znajdziemy programy taneczne, filmy taneczne, specjalne kanały muzyczne, skoncentrowane na tańcu. W prasie znajdziemy krzykliwe reklamy zapraszające na kursy tańca.

Niewielu jednak pamięta, czym jest sam taniec. A sam taniec można rozumieć na wiele sposobów. Pierwszy – najprostszy – to wykonywanie sekwencji kroków, ruchów i gestów, z jak najlepszą dokładnością, z jak największa pasją. I słusznie. Zachęcam jednak do odmiennego spojrzenia. Po pierwsze taniec można rozumieć jako wyrażenie radości. Aby to zrozumieć, konieczne jest, aby zapomnieć o konwenansach, o regułach, a także o tym, że ktoś na nas patrzy. Nawet jeżeli naszym tańcem ma być bezruch, najważniejsze jest, aby był szczery.

Miło popatrzeć na człowieka całkowicie zatraconego w tańcu. Przez chwilę nieco śmieszny wydaje się brak wykazywanego kontaktu z otoczeniem, ale później wiemy już, że ta osoba jest w jakimś bliżej nieokreślonym, lepszym „świecie”. Zapewne jest to świat bez problemów, pretensji i wszystkiego, z czym zmagamy się na co dzień.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: