Reklama:

Rysa? Nie panikuj!

AutoBoss, Informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Rysa? Nie panikuj!

ojoimages

Auto z kierowcą

Nawet najmniejsza rysa na samochodzie powoduje przyspieszenie bicia serca u niemal każdego kierowcy. Strach o dalszy postęp nawet niewielkiego zadraśnięcia jest tak duży, że z wizytą u lakiernika nikt nie zwleka. Co kierowcy wiedzą o lakiernictwie samochodowym? Okazuje się, że ...niewiele. O pracy lakiernika i nie tylko przeczytasz poniżej.

Reklama:

 

 

Trzask prask

Jak dochodzi do powstawania rysy? Najczęściej jest to wynik otarcia o inny samochód lub przeszkody, znajdujące się na drodze. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, kiedy doszło do zadrapania na lakierze i dopiero przy rutynowych oględzinach zauważa „mały” problem. Jeśli w porę nie zareagujemy lakier wokół rysy może odpryskiwać, co nie tylko szpeci samochód, ale może doprowadzić do powstawania korozji... Korozja to z reguły problem, z którym borykają się posiadacze „wielolatków”. Można jednak opóźnić to zjawisko regularnie pielęgnując karoserię poprzez woskowanie powłoki lakierniczej oraz dokonywanie regularnych przeglądów nadwozia.

Gdy kolor jest rebusem

Mimo coraz bardziej rozwiniętych systemów doboru kolorów zdarza się, że nie można ustalić zadowalającego nas odcienia, pomimo wykonania wielokrotnych natrysków próbnych. Uzyskanie odpowiedniej barwy nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza przy samochodach zabytkowych czy oldtimerach. Nawet producentom samochodów nowych zdarza się wprowadzenie błędnego kodu, co może zmylić lakiernika. W takiej sytuacji używa się specjalne urządzenie, które jest w stanie odczytać bezbłędnie odcień.

Serwis Auto-Boss zakupił Spektrofotometr Genius + , jako pierwszy na podbeskidziu. Urządzenie wyręcza nas w przypadku nietypowych kolorów, gdy łatwo jest o pomyłkę. Ten poręczny przyrząd ułatwia nam codzienną pracę, ale najważniejsze jest to, że dzięki niemu nie ma możliwości, aby kolor został źle dobrany – mówi Marek Ciurkot, Dyrekot Cenrum Likwidacji Szkód, Auto-Boss.

Dziś srebrny, jutro czerwony...

Przy kupnie samochodu nowego nie tylko patrzymy na funkcjonalność samochodu ale także na jego wygląd, a co za tym idzie barwa naszego auta musi mieć wymarzony kolor.

Wśród naszych klientów dominują kolory jasne. Najczęściej wybierany jest kolor srebrny, złoty, oraz oliwkowy. Kobiety mają tendencję do wybierania barw ciepłych, jasnych. Natomiast mężczyźni preferują raczej kolory ciemne – mówi Jarosław Wilusz, Kierownik Działu Blacharsko-Lakierniczego, Auto-Boss.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: