Reklama:

Jak przygotować się do urlopu?

Informacja prasowa: Cruso Public Relations

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Jak przygotować się do urlopu?

shutterstock

Urlop

Choć praca cały czas wre, wysokie temperatury i piękne słońce sprawiają, że myślami jesteśmy już na urlopie. Aby wyjazd był udany, a my w pełni zrelaksowani, warto się do niego przygotować, najlepiej odpowiednio wcześniej. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nerwów i jednocześnie wyglądać zjawiskowo, musimy zapomnieć o pakowaniu na ostatnią chwilę. Co zrobić przed upragnionym wyjazdem i czego nie pominąć, podpowiadamy poniżej.

Reklama:

Zakupy przed wyjazdem

Zakupy to coś, co lubi każda kobieta. Dlatego też przed wyjazdem warto sprawić sobie jakiś odjazdowy ciuszek czy też piękne, kolorowe klapki. Nowa rzecz z pewnością sprawi nam radość i doda pozytywnej energii.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem

Dla większości z nas wyjazd na wakacje oznacza korzystanie z dobrodziejstw słonecznej pogody. Trzeba jednak pamiętać, że przebywanie na słońcu, nawet w godzinach mniejszego nasłonecznienia, wiąże się z poważnym ryzykiem. Z tego powodu pakując naszą walizkę, nie możemy zapomnieć o filtrach przeciwsłonecznych chroniących przed szkodliwymi promieniami UV. Niezbędne są również okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Kapelusz, czapka z daszkiem czy też chusta uchronią nas przed udarem słonecznym, a włosy przed wysuszeniem.

  

fot. ojoimages

Wakacyjna apteczka

Nikt nie planuje chorowania podczas wakacji, ale jak mówi polskie przysłowie: Przezorny – zawsze ubezpieczony. Aby nasz długo wyczekiwany urlop nie popsuła choroba lub inna niedyspozycja, warto zabrać ze sobą leki wybrane pod kątem specyfiki miejsca do którego jedziemy. W naszej apteczce powinny znaleźć się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki dezynfekujące oraz zestaw plastrów i opatrunków. Dobrze wziąć ze sobą również maść chłodzącą, która jest niezastąpiona zarówno w przypadku obrzęków, ewentualnych stłuczeń jak również oparzeń słonecznych.