Reklama:

Jak przygotować się do urlopu?

Informacja prasowa: Cruso Public Relations

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Jak przygotować się do urlopu?

shutterstock

Urlop

Choć praca cały czas wre, wysokie temperatury i piękne słońce sprawiają, że myślami jesteśmy już na urlopie. Aby wyjazd był udany, a my w pełni zrelaksowani, warto się do niego przygotować, najlepiej odpowiednio wcześniej. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nerwów i jednocześnie wyglądać zjawiskowo, musimy zapomnieć o pakowaniu na ostatnią chwilę. Co zrobić przed upragnionym wyjazdem i czego nie pominąć, podpowiadamy poniżej.

Reklama:

Zadbaj o swoje włosy

Piękne i zdrowe włosy są atrybutem kobiety, dodają jej pewności siebie i sprawiają, że czuje się atrakcyjna. Właśnie dlatego przed wyjazdem na urlop warto udać się do fryzjera by nadać włosom niepowtarzalny wygląd. Szykując się na długo wyczekiwane wakacje należy również pamiętać o ochronie naszych włosów przed słońcem i morską wodą. Pakując walizkę warto wrzucić do niej letnie nakrycie głowy, przeciwsłoneczny fluid do włosów oraz ochronny olejek.

Piękne i gładkie ciało

Metod depilacji jest wiele, a wybór tej najlepszej to bardzo indywidualna sprawa. Maszynki, kremy, depilatory elektryczne, wosk czy coraz modniejsze zabiegi laserowe. Wszystko zależy od naszej wrażliwości na ból, tego ile mamy czasu, jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz od zasobności naszego portfela. Jedno jest pewne, przed wyjściem na plażę, trzeba zadbać o piękne i gładkie ciało.

Dieta

Chcąc czuć się dobrze w bikini, musimy również pomyśleć o odpowiedniej diecie. Nikt przecież nie lubi wypływających boczków, fałd na brzuchu czy też paskudnego cellulitu. Dla zdrowia ciała i dobrej kondycji skóry niezbędna jest racjonalna dieta i oczywiście dużo ruchu. Jeśli chcemy zmaksymalizować swoje szanse na wymarzoną figurę, warto sięgnąć po bezpieczne i naturalne preparaty dostępne tylko w aptekach.

  

fot.ojoimages

Manicure i pedicure

Przygotowując się do wyjazdu nie możemy zapomnieć o zadbaniu o nasze dłonie i stopy. Po długiej zimiei chodzeniu w ciężkich butach, nasze stopy zasługują na szczególną uwagę. Zanim założymy więc piękne sandałki czy klapki, musimy zadbać o ich wygląd. Jak? Przede wszystkim trzeba wyeliminować odciski i zgrubiały naskórek, codziennie nawilżać skórę i oczywiście pięknie pomalować paznokcie.