Reklama:

Feng Shui – sposób na zachowanie harmonii

Katarzyna Kurek Źródło: Thomas Frohling, Katrin Martin „Feng Shui – najlepsza metoda urządzania domu i mieszkania”

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Feng Shui – sposób na zachowanie harmonii

ojoimages

Pokój

O tym, że nasza przestrzeń w domu i w pracy wpływa na człowieka, wiadomo nie od dziś.

Reklama:

Szczególne oddziaływanie otoczenia na dobre lub złe samopoczucie, odkryli Chińczycy 4000 lat temu. Rozległą naukę nazwali feng shui, co znaczy wiatr i woda. Dla Chińczyków wiatr to energia sprowadzająca wodę, bez której nic nie rośnie, jednocześnie jednak zbyt duży wiatr może niszczyć, a powódź zatopić pola, dlatego chodzi o harmonię i współpracę oddziałujących na nas sił.

Feng shui to życie w harmonii z siłami przyrody, zdrowy umysł człowieka, zmysł piękna i estetyka, jak również porządek i funkcjonalność. Fengshui jest także sztuką, która polega na łagodzeniu, pobudzeniu, równoważeniu i znajdowaniu złotego środka. Nie bez znaczenia jest położenie niektórych przedmiotów np. luster w pomieszczeniach domu.
 

fot. ojoimages

 

Lustro w sypialni według feng shui działa na przykład pobudzająco w miłości, jednak podczas snu powinny być zasłonięte i nie mogą znajdować się na wprost łóżka (np. na szafie). Nie bez znaczenia dla feng shui jest to, po której stronie łóżka sypiamy. Chińczycy powiadają, że mężczyzna powinien leżeć zawsze po lewej stronie, dzięki temu, jest on w swojej roli uznany i potrzebny.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: