Reklama:

Czy miejsce zamieszkania i wykształcenie mają wpływ na zdrowie?

Ewa Chodkowska

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Czy miejsce zamieszkania i wykształcenie mają wpływ na zdrowie?

Panthermedia

Babcia z wnuczką

Czynników wpływających na nasze zdrowie jest wiele, np. dieta, aktywność fizyczna, higiena itp. Czy nasze wykształcenie i miejsce zamieszkania należą do tych czynników?

Reklama:

Niższą długość życia związaną z niższym wykształceniem możemy zaobserwować u mieszkańców wsi. Największe zagrożenie życia występuje u osób mających wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe, a najniższe u osób z wykształceniem wyższym.

Różnice w umieralności według kryterium wykształcenia są wyższe u mężczyzn niż u kobiet. Osoby lepiej wykształcone są mniej narażone na występowanie chorób układu krążenia, niż osoby z gorszym wykształceniem.

fot. pantherstock

Dłuższe przeciętne trwanie życia osób lepiej wykształconych można tłumaczyć lepszym sposobem żywienia oraz większą świadomością dotyczącą zachowań zdrowotnych. Jednak dłuższe trwanie życia oraz częste narażenie na stres przekłada się niestety na występowanie zwiększonej liczby nowotworów.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zdrowie

gość
Zmniejszona ochota na seks
Jestem kilka lat w związku małżeńskim. O ile kiedyś praktycznie nie wychodziliśmy przez cały weekend z łóżka o tyle teraz coraz rzadziej dochodzi do zbliżeń. Czy to wynik zmniejszonego apetytu na sex...
gość
Żel poprawiający doznania s eksualne
Próbowaliśmy wiele. Pytam się tutaj głównie o żel zwiekszający doznania. Niestety ale te rozgrzewające zupełnie mi nie przypadły do gustu. Pieką. Co polecicie?
gość
Tabletki na powiększenie piersi
Pytanie kieruję do osób, które takie tabletki brały i mogą opisać doświadczenia. Jakie brałyscie i ujaki był efekt? Zastanawia mnie czy tabletki, które są reklamowane dzialają i czy może być jakiś ef...
Reklama:
Reklama: