REKLAMA:

Czy aplikacja pomoże zrzucić zbędne kilogramy?

Informacja prasowa Dor Pr, zdjęcia: ojoimages

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Czy aplikacja pomoże zrzucić zbędne kilogramy?

ojoimages

Bieganie, jogging

Dziś na osobistego trenera stać każdego. Wystarczy smartfon, który podpowie użytkowni co robić, aby osiągnąć wyznaczony cel: 5, 10, a może nawet 15 kg w dół, lepsza kondycja, czy dobre samopoczucie? Zamknięty w poręcznym urządzeniu głos poinformuje użytkownika o postępach, zachęci do dalszego zaangażowania i zagrzeje do walki – walki o dobre zdrowie, doskonałą formę i nienaganną figurę.

REKLAMA:

Kiedyś, aby zacząć biegać wystarczył chiński podkoszulek i para, w miarę dobrych butów. Dziś niezbędny wydaje się zestaw gadżetów, które zoptymalizują wyniki. Łatwe w eksploatacji, w większości darmowe aplikacje każdego dnia znajdują fanów na całym świecie.

Wraz ze wzrostem pokonanych kilometrów i doświadczenia, bieganie zaczęło robić się dla mnie coraz ważniejsze i zajmować więcej czasu. Im więcej kilometrów, tym intensywniejsze i poważniejsze treningi. I choć na początku mojej biegowej kariery nie było aż tylu urządzeń mobilnych, z czasem pojawiły się pierwsze aplikacje nadające się do korzystania podczas biegania – komentuje Zosia Wawrzyniak, jedna z autorek bloga "Kobiety biegają" które zaraziły swoją pasją setki innych dziewczyn. Jednak, czy aplikacje mogą faktycznie pomoc w treningu i zmotywować nas do aktywności oraz podtrzymać nasze zaangażowanie przez dłuższy czas?

Jest w czym wybierać

Endomondo, Nike+, Micoach, RunKeeper, Mapmyfitness, DailyBurn, Sports Trucker, Runtastic to tylko nieliczne przykłady aplikacji z segmentu fitness, które pomagają sportowcom-amatorom.

Aplikacje zainstalowanie na telefonie niejednokrotnie wykorzystujące elementy znane choćby z gier wpływają na ćwiczeniowy entuzjazm użytkowników i zagrzewają do codziennej walki. Przy okazji napędzając coraz prężniej działającą gałąź rynku mobilnego – komentuje Tomasz Żelazny z OleOle.pl, sklepu internetowego z RTV/AGD i elektroniką użytkową.

Aplikacje wyznaczają gotowe plany treningowe, pomagają dbać o dietę, oraz informują o liczbie spalonych kalorii. Dzięki min zmierzymy pokonane trasy, przeanalizujemy trening i znajdziemy wsparcie grupy – dodaje Żelazny. Urządzenia towarzysząc nam na każdym kroku wpływają na to jak spędzamy czas zmieniają nasze dotychczasowe przyzwyczajenia oraz zachęcają do nowych aktywności.  

Uzależnieni od algorytmu

Dziś sportowiec-amator nie jest skazany na samotność. Swoje osiągi może porównywać z postępami znajomych oraz ludzi znajdujących się w podobnej grupie zainteresowań. Integracja z Facebookiem, czy zdobywającym na popularności Twitterempozwala śledzić aktywność znajomych. Ci, nie tylko będą wiedzieli, że faktycznie działamy – idziemy biegać, pływać, jeździć na rowerze – ale będą mogli nas dopingować.

 

  

 

Nigdy osobiście nie miałam problemów z motywacją do uprawiania joggingu, ale jestem przekonana że aplikacje mają na nią duży wpływ. W erze "social media" dodatkowym bonusem jest możliwość "pochwalenia" się kolejnym treningiem, kolejnymi kilometrami czy innym osiągnięciem. Sama z tego korzystam, widzę że bardzo sporo moich znajomych również udostępnia trasy czy inne informacje o treningach – informuje Zosia Wawrzyniak.Użytkownik może pochwalić się zdjęciami z treningów, udostępnić na żywo przebieg trasy oraz brać udział w motywujących wyzwaniach.

Powiązane dyskusje na forum z kategorii Zdrowie

Nagły skok poziomu cukru
Szukam wyjaśnienia dziwnej sprawy. Bez powodu (odpowiednia dieta, nawodnienie itp) cukier rośnie dużo poza 250, a podawana proporcjonalnie insulina nie powoduje spadku poziomu. Dopiero po kilku dostr...
gość
czy to jęczmień?
Czy swędząca powiększająca się na powiece grudka to jęczmień? jak sobie poradzić ze swędzeniem?
gość
czym wyczyścić uszy?
czym można wyczyścić uszy dziecku? Córce dużo zalega woskowiny, kupiłam jakiś spray ale mówi że ją łaskocze w uszy, w aptekach online jest kilka produktów tego typu i nie wiem co kupić, stosował ktoś...
gość
Sucha skora bez blasku
Ostatnio zauważyłam, ze moja skora jest przesuszona i nie ma takiego zdrowego bloku jak kiedyś. Ogólnie codziennie smaruje ja kremem ale czuje ze nie nawilża jej tak jak potrzeba, szukam czegoś lepsz...
CO TO JEST CUKRZYCA?
Cukrzyca (diabetes mellitus) jest przewlekłą chorobą, której przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Niedobór insuliny prowadzi do zaburzeń w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki orga...
REKLAMA:
REKLAMA: