Reklama:

Co zrobić z kwiatami domowymi podczas urlopu?

Natalia Heczko

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Co zrobić z kwiatami domowymi podczas urlopu?

ojoimages

Kwiat w szklance

Kwiaty w domu codziennie cieszą nasze oczy, wpływają na pozytywny nastrój oraz są dekoracją wnętrza.

Reklama:

Pamiętaj o kwiatach

Gdy zbliża się czas urlopów, to co roku stajemy przed dylematem: co zrobić z kwiatami podczas naszej nieobecności. Zwykle w takich okolicznościach liczymy na pomoc rodziny lub znajomych. Czasem jakiś zaprzyjaźniony sąsiad zaoferuje wsparcie.

Nie zawsze jednak mamy możliwość pozostawienia ich pod czujnym okiem osoby zaufanej. I wtedy trzeba znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie, aby nasze kwiaty nie zwiędły. A przecież wszyscy mamy świadomość, że rośliny pozostawione bez opieki, nawet przez kilka dni, marnieją i rzadko kiedy można je jeszcze odratować.

Przygotuj rożliny do Twojego wyjazdu

Do zapewnienia podstawowej opieki naszym roślinom przed wyjazdem, konieczne jest poznanie ich potrzeb. Jeśli mamy w domu kaktusy, to wystarczy podlać je przed i po powrocie z urlopu. Jeśli jednak nasze kwiaty potrzebują częstego podlewania można wstawić je do wanny z wodą.

W przypadku gdy nasze hodowle wymagają mniejszej wilgotności należy podlać je przed podróżą, owinąć w folię (tak aby nie dotykała liści) i ustawić w ich sąsiedztwie pojemniki z wodą, tak żeby parująca woda nawilżała powietrze. Ponieważ słońce przyśpiesza wyparowywanie wody z gleby powinniśmy zabrać nasze kwiaty z parapetów oraz nasłonecznionych miejsc i przenieść je do cienia, z dala od okien i balkonów.

To jak przygotujemy rośliny do naszego wyjazdu zależy głównie od tego na ile dni planujemy naszą nieobecność. Jeżeli wyjeżdżamy tylko na kilka wystarczy wykorzystać jedną z wielu babcinych rad. Metodą domową możemy wykonać np. „automatyczną konewkę”. W tym celu należy wypełnić wodą butelkę i zakręcić ją w taki sposób, by po włożeniu jej do doniczki do góry dnem woda mogła powoli lecz systematycznie wyciekać.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Chcemy poznać Twoją opinię!
Cześć! 🌟 Chcielibyśmy jako Redakcja Serwisu poznać Twoją opinię na temat tworzonych przez nas treści: newsów, porad i artykułów pochodzących spod pióra lekarzy, a także copywriterów medycznych. ...
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
Reklama:
Reklama: