Reklama:

ABC przygotowania stroju

Juicy Marketing, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

ABC przygotowania stroju

ojoimages

Szafa

Ubiór jest jedną z ważniejszych form wyrazu. Nic więc dziwnego, że powiedzenie jak cię widzą, tak cię piszą na dobre zakorzeniło się w naszej kulturze. Aby dobrze wyglądać warto zatroszczyć się o garderobę. Odpowiednia pielęgnacja tkanin pozwoli długo cieszyć się ulubioną sukienką, żakietem, czy swetrem z delikatnej wełny.

Reklama:

Nie trzeba być szefową amerykańskiego Vogue, aby wiedzieć, że troska o tkaniny to podstawa. Wystarczy własny styl, kilka ulubionych ubrań i wiedza, jak o nie zadbać. Pranie, suszenie i prasowanie. Te trzy kroki opanowane do perfekcji sprawią, że wymiana garderoby będzie przyjemnością, a nie koniecznością.

Etap pierwszy - pranie

Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się zafarbować, rozciągnąć, bądź skurczyć ubranie podczas prania. Najprawdopodobniej było to spowodowane niedostosowaniem temperatury wody do rodzaju tkaniny. Warto pamiętać, że materiały delikatne np. jedwab, czy wełna powinno prać się ręcznie używając detergentów w płynie.

Nie można również pozostawiać ich w wodzie na dłużej niż kilka godzin. Bawełna – materiał, w którym nasze ciało „czuje się” doskonale jest mniej wrażliwa na pranie. Bawełniane T –shirty, czy sukienki śmiało można prać w pralce, nawet w wysokiej temperaturze przy użyciu proszków.

Sen z powiek niestety spędzają nam uciążliwe plamy. Na rynku dostępnych jest wiele środków odplamiających. Najskuteczniejsze są te, zawierające więcej aktywnego tlenu niż proszek do prania. Nie można jednak używać ich bezpośrednio na metalowe guziki i klamerki. Odradza się także stosowanie odplamiaczy na wełnie, jedwabiu lub skórze.

  

Etap drugi – suszenie

Choć suszarki elektryczne niesamowicie ułatwiają życie, dla tkanin niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem. Chyba, że jest to bawełna. Bezpieczniejszą formą jest jednak suszenie tradycyjne. Ale w tym wypadku trzeba znać kilka sprawdzonych metod, aby zapobiec m.in. rozciąganiu się tkanin. Na początku należy dobrze strzepnąć ubranie.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Styl życia

Biegacze i biegaczki
Czy są na tym forum jakieś biegaczki i biegacze?
gość
sklep z dowozem do domu w Krakowie
Macie jakiś sprawdzony sklep z żywnością z dowozem do domu w Krakowie?
Bol pleców
Hej, mam bardzo silne bóle pleców od siedzenia, możecie mi podpowiedzieć jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na wzmocnienie dolnego odcinka kręgosłupa?
gość
Komentarze do: Sok z granata - eksplozja witamin
Przeczytaj komentowaną treść: Sok z granata - eksplozja witaminOstatnio znalazłam sok niby z granatów, a gdy się skład przeczyta to 2% samego soku reszta to jabłkowy i inne. I jak tu ufać nazwie?
gość
Jak kupować buty
Przeczytaj komentowany artykuł: Jak kupować butyUwielbiam buty, buciki, sandałki i wszelkie możliwe pantofle. Nie ma nic lepszego niż ładny bucik leżący na stopie. Szkoda tylko że tak drogie są te na...
Reklama:
Reklama: