Reklama:

Wszystko o przedłużaniu rzęs!

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Wszystko o przedłużaniu rzęs!

shutterstock

Makijaż oczu

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach, które dodadzą głębi spojrzeniu i sprawią, że twarz będzie wyglądać atrakcyjnie. Niestety nie zawsze Matka Natura jest hojna. Z pomocą przychodzi zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs.

Reklama:

Przedłużanie rzęs stało się bardzo popularne. Decydując się na zabieg, należy pamiętać, by korzystać z usług jedynie wykfalifikowanych specjalistów.

Ważne! Źle wykonany zabieg może spowodować posklejanie rzęs. Ponadto sztuczne rzęsy przyklejone zbyt blisko powieki mogą powodować dyskomfort (powieki mogą swędzieć, a nawet po jakimś czasie boleć).

Sztuczne rzęsy w swoim założeniu mają dodać urody, ale nieodpowiednio dobrane mogą spowodować, że będziemy wyglądały groteskowo. Należy wybrać zabieg pasujący do kształtu oka, jak i powieki.

Rzęsy można przedłużyć na wiele sposobów. Można je: 

  • pogrubić,
  • przedłużyć,
  • zagęścić,
  • podkręcić .

Sztuczne rzęsy, czyli…

Sztuczne rzęsy wykonane są różnych materiałów. Najpopularniejsze są z poliestru. Popularne są ponadto zrobione z jedwabiu, futra norek oraz ludzkich włosów.

  • rzęsy syntetyczne charakteryzują się tym, że jako jedyne nie mają właściwości uczulających. Ponadto mają regularny kształt. Wybierane są chętnie, ponieważ można dobrać ich grubość, długość, a także stopień podkręcenia,
  • rzęsy jedwabne (wykonane z protein naturalnego jedwabiu) wyglądem przypominają naturalne rzęsy,
  • rzęsy z futra norek są najbardziej zbliżone do rzęs naturalnych (różnią się długością, ale ich grubość jest taka sama).

Przedłużanie rzęs – metody i procedura

W metodzie 1:1 do naturalnej rzęsy zostaje przyklejony syntetyczny włosek. W metodzie 2:1 tworzy się wachlarz z kilku syntetycznych rzęs. W przypadku 3:1 w metodach objętościowych jest tych rzęs więcej.

Zabieg przedłużania rzęs trwa około 2 godzin. Wszystko zależy od ilości, jak i gęstości naszych rzęs. Ponadto uwarunkowane jest doświadczeniem stylistki. W tym czasie klientka ma zamknięte oczy. Przed zabiegiem rzęsy naturalne poddaje się odtłuszczeniu specjalnym preparatem. Dolne rzęsy zabezpiecza się specjalną taśmą bądź płatkiem.

Ważne! Zabieg przedłużania rzęs powinno się wykonywać jedynie na rzęsach dorosłych, w trakcie ostatniej fazy ich wzrostu.

Efekt utrzymuje się na rzęsach 3-4 tygodnie (po tym czasie powinno się rzęsy uzupełnić). Należy pamiętać, że naturalny cykl życia rzęsy to 60 dni. Następnie rzęsa wypada, a w jej miejscu wyrasta nowa.

Ważne! Sztuczne rzęsy będą wypadać wraz z naturalnymi.

fot. panthermedia

Przedłużanie rzęs – czego nie wolno robić po zabiegu

Przez pierwszą dobę po zabiegu nie wolno dotykać przedłużonych rzęs (klej użyty do przedłużania ma wyschnąć). Należy też ostrożnie spać (najlepiej na plecach). W ciągu pierwszych 2 dni po zabiegu powinno się zrezygnować z gorącego prysznica, sauny, a także basenu (wilgoć negatywnie wpływa na przedłużone rzęsy).