Reklama:

Włosy - wizytówką współczesnej kobiety

Aleksandra Miler

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Włosy - wizytówką współczesnej kobiety

ojoimages

Włosy

Najważniejszym elementem pięknych włosów jest ich odpowiednia pielęgnacja. Kobieta powinna dbać o swój skarb – to jej wizytówka. Każda z nas ma inną strukturę włosa i różną długość, dlatego powinnyśmy się nimi dobrze zaopiekować.

Reklama:

Do codziennej pielęgnacji używane są suszarki, lokówki, prostownice. Należy zadbać, aby były one jakościowo i funkcyjnie dobre, ale przede wszystkim bezpieczne.

Na polskim rynku znajduje się wiele firm oferujących różnego rodzaju produkty do stylizacji włosów.

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem, jest wybór urządzeń z dodatkową funkcją jonizacji.

Dzięki takiej opcji, włosy nie puszą się oraz są miłe w dotyku. Łuski włosów zostają zamknięte, poprzez co nie niszczą się i nie łamią. Suszarka z jonizacją daje możliwość szybszego wysuszenia włosów, aniżeli w przypadku suszarki starszej generacji. To nie jedyna zaleta. Przede wszystkim oszczędzasz czas. Gdy korzystasz z prostownicy warto, aby również miała taką właściwość (jonizacja).

Jeśli włosy potrzebują modelowania na szczotce, polecić można taką, do której wykonania użyto płytki ceramicznej. Dzięki niej wydobędziesz uwodzicielski blask. Właściwa pielęgnacja jest możliwa poprzez odpowiedni dobór kosmetyków.

Szampony, maski do włosów, odżywki, muszą nie tylko chronić kolor, dodawać blasku, ale także odpowiednio nawilżać. Nasze babcie i prababcie takie specyfiki robiły same. Dziś znajdziemy je między innymi na półkach aptek i drogerii.