Reklama:

Wiosna jest kobietą

PR Executive, zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Wiosna jest kobietą

ojoimages

Kobieta, kwiaty

Z ulgą wymieniasz ciężki płaszcz na lżejszą kurtkę i zakładasz ulubione pantofle. Eksperymentujesz z modą i kolorami. W weekend nakładasz na twarz maseczkę, żeby odświeżyć skórę „po tej okropnej zimie”. Wiosną zwykle promieniejesz. W tym roku rozkwitnij jeszcze bardziej.

Reklama:

Okolice intymne powinniśmy podmywać środkami do tego przeznaczonymi, mydła i żele pod prysznic mają zbyt wysokie pH, które zaburza kwaśne środowisko pochwy. Warto do codziennych środków higienicznych dołączyć wkładki z naturalną, bawełnianą powierzchnią. Zmieniane w ciągu dnia pozwolą nam one utrzymać komfort, suchość i czystość bielizny. Od niedawna na polskim rynku pojawiły się wkładki Natural Lady, których bawełniana powierzchnia została wzbogacona wyciągiem ziołowym.

Można je stosować codziennie, profilaktycznie oraz pomocniczo w przypadku wystąpienia problemów chorobowych. Jeżeli w okolicach intymnych pojawił się świąd, niemiły zapach oraz obfite upławy należy w pierwszej kolejności sięgnąć po preparaty zawierające bakterie kwasu mlekowego – obecnie w formie dopochwowej i doustnej, dostępne bez recepty. Leki te mają działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jeśli niepokojące objawy nie ustają, a infekcje często nawracają, konieczna jest wizyta u lekarza i zbadanie ich przyczyny. Niezbędne może okazać się podanie antybiotyków lub innych leków - mówi dr n. med. Sylwia Marianowska, ginekolog-położnik, starszy asystent w Szpitalu Ginekologiczno - Położniczym im. Świętej Rodziny w Warszawie.

      

Zasadź wiosenne ziarenko

W tym roku myśląc o wiośnie pomyśl więc o sobie. Wiosenne trendy przynoszą wiele barw. Projektanci zadbali, by w tym sezonie każda kobieta mogła wyglądać jak piękny kwiat. Kolory królować będą nie tylko na tkaninach, ale także w makijażach. Ty jednak zadbaj nie tylko o swój wygląd i uzupełnienie szafy w wiosenne kolekcje, ale także o swoje zdrowie. Pamiętaj, że dobre decyzje podjęte wiosną będą kiełkować i wzrastać przez cały rok. Warto więc wiosenne szaleństwa uzupełnić troską o kobiecą intymność. Pamiętaj, że wiosna też jest kobietą, dlatego dbaj o siebie i rozkwitaj wraz z nią.