Reklama:

Sposoby na piękne i zdrowe stopy

Daria Lipowska

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Sposoby na piękne i zdrowe stopy

shutterstock

Kapiel

Stopy są tą częścią ciała, która jest często narażona na urazy, otarcia oraz zmęczenie. Należy pamiętać o codziennej ich pielęgnacji aby były piękne, zdrowe i zadbane. A gdy przyjdą gorące dni, będzie można je bez obaw pokazać.

Reklama:

Postaw na wybór...

Pierwszym krokiem w tym kierunku, może być wybór odpowiedniego obuwia. Powinno być ono wygodne, przewiewne oraz nie powodujące odcisków.

Jest to bardzo istotne, ponieważ źle dobrane, może powodować zmęczenie stóp, odciski oraz żylaki.

Obuwie na wysokim obcasie i z wąskimi noskami są przyczyną powstawania wrośniętych paznokci, a także i deformacji stóp. Dla własnej wygody najlepiej jest wybierać buty na niskim obcasie.

Pozycja stojąca w pracy a nasze stopy

Długa praca w pozycji stojącej także ma istotny wpływ na kondycję stóp. Nogi są wtedy w ciągłym ruchu i cały ciężar ciała opiera się na nich. Skutkiem tego, po całym dniu nogi są opuchnięte i dają uczucie ciężkości. Istotne jest, aby w miarę możliwości w ciągu pracy mającej charakter stojący dawać nogom więcej odpoczynku.

fot. ojoimages

Pedicure ulgą dla naszych stóp

Codzienna higiena stóp jest kluczowym elementem w dbaniu o nasze stopy. Nogi powinno się myć codziennie, a w okresie letnim nawet i kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu nasze stopy będą się mniej pocić. Częstym problemem jaki można spotkać podczas pielęgnacji stóp są popękane i suche pięty. Powodują one, że nie chętnie wystawiamy nasze stopy na widok publiczny.