Reklama:

Przygotuj ciało do mini i bikini

Agencja inplusPR, zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

Przygotuj ciało do mini i bikini

ojoimages

Wakacje

Już niedługo lato, a wraz z nim upragnione wakacje. Dla wielu z nas jest to okazja do zasłużonego odpoczynku, są jednak osoby, dla których lato stanowi prawdziwe wyzwanie. Brzuszek po ciąży, nadmiar ciała tu i ówdzie, cellulit na udach, rozszerzone naczynka… Jak się pozbyć tych niedoskonałości? Przygotowanie ciała do mini i bikini to naprawdę ciężka praca.

Reklama:

Wiele kobiet korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, zaniedbując przy tym ciało. Dopiero kiedy nadchodzi lato okazuje się, że nie była to dobra decyzja. Troska o piękny wygląd nie powinna ograniczać się jedynie do skóry na naszej twarzy.

Nieokiełznana skórka pomarańczowa

Najczęstszym problemem, który dotyka kobiety, jest cellulit występujący głównie na udach, pośladkach i biodrach. To jeden z defektów kosmetycznych, który skutecznie odstrasza panie od letnich przyjemności jak kąpiele w morzu czy pobyt na plaży. Skóra w tych miejscach jest gąbczasta i widać na niej nieestetyczne zgrubienia i bruzdy. Aby zmniejszyć oznaki cellulitu i poprawić tym samym wygląd naszej skóry - należy zdrowo się odżywiać oraz nie zapominać o właściwej pielęgnacji zarówno w salonie kosmetycznym jak i w warunkach domowych. Dobrym sposobem na ujędrnienie skóry jest codzienny masaż pod prysznicem przy użyciu szorstkiej szczotki wyposażonej np. w gumowe końcówki oraz stosowanie na zmianę zimnego i ciepłego natrysku. Dwa razy w tygodniu zaleca się również wykonanie masażu z użyciem peelingu, dzięki czemu substancje zawarte w preparatach wnikną głębiej w skórę. W walce z cellulitem zadowalające efekty możemy osiągnąć poddając się zabiegom w salonie kosmetycznym.

Do skuteczniejszych metod należy m.in. endermologia. − To technika oparta na zasadach drenażu limfatycznego. Polega na masażu ciała specjalną głowicą wyposażoną w dwie ruchome elektronicznie sterowane, niezależnie pracujące rolki, które masują skórę równocześnie w kilku kierunkach. Fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze. To relaksujący i przyjemny zabieg, dzięki któremu wzmocnimy i ujędrnimy skórę oraz poprawimy krążenie - wyjaśnia Monika Górka, fizjoterapeutka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.

Aby uzyskać upragnione efekty, warto wykonać serię zabiegów. Doskonałą profilaktyką w powstawaniu cellulitu i zarazem dobrym uzupełnieniem endermologii oraz masaży – jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek substancji leczniczej, będącej mieszanką witamin, aminokwasów, składników mineralnych. Wstrzykiwane koktajle działają odżywczo, regeneracyjnie i pobudzająco. Substancje te nie przechodzą do naszego układu krążenia, lecz powoli rozchodzą się w skórze, poprawiając jej kondycję.