Reklama:

Nici, lasery i mikroprzeszczepy - nowe trendy w chirurgii estetycznej

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Nici, lasery i mikroprzeszczepy - nowe trendy w chirurgii estetycznej

medforum

Pielęgnacja skóry twarzy u kobiet

Walka z niedoskonałościami urody staje się coraz łatwiejsza dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Dotyczy to zwłaszcza dwóch dziedzin chirurgii estetycznej – ginekologii oraz liftingu twarzy i innych obszarów ciała. Dzięki temu, że większość zabiegów można dziś wykonać za pomocą bezbolesnych i nieinwazyjnych metod, można śmiało powiedzieć, że skalpel odchodzi w zapomnienie. Dziś najważniejsze trendy w nowoczesnej chirurgii estetycznej to minimalizm, wykorzystywanie do modelowania ciała i twarzy nici Aptos, a także zabiegi laserowe.

Reklama:

Lasery

Mimo tego, że lasery są wykorzystywane w chirurgii już od dawna, nigdy wcześniej nie były tak skuteczne przy korygowaniu niedoskonałości ciała i usuwaniu kobiecych dolegliwości. Co sprawia, że lasery nowej generacji robią dziś tak oszałamiającą karierę?

Łatwo to pokazać na przykładzie lasera AccuSculpt, którego działanie opiera się na wykorzystywaniu niespotykanej wcześniej długości fali światła (1444 nm). Dzięki temu praca lasera przy rozbijaniu tłuszczu oraz stymulowaniu regeneracji komórek jest nie tylko bardziej precyzyjna, ale też znacznie wydajniejsza, niż wcześniej. AccuSculpt znakomicie sprawdza się zarówno przy zabiegach z zakresu estetyki laserowej, jak i w ginekologii estetycznej.

Estetyka laserowa

Wykorzystanie lasera w chirurgii estetycznej jest naprawdę szerokie – od modelowania twarzy i dekoltu po usuwanie cellulitu i dokonywanie liposukcji. Do najciekawszych zabiegów nowej generacji należą AccuLift i AccuShape, oba polegają na wykorzystaniu lasera o długości fali 1444 nm.

AccuLift to nic innego, jak lifting twarzy i szyi. Wyjątkowość tego zabiegu polega na idealnej precyzji lasera oraz na pojawieniu się po ok. trzech miesiącach od jego wykonania efektu liftingującego (tzw. skin tightening).

Dzieje się tak, gdyż laser stosowany jest podczas zabiegu nie tylko do rozbijania i usuwania komórek tłuszczowych, ale także do przebudowy włókien kolagenowych w skórze i tkance podskórnej. Dzięki temu poprawia się napięcie całej twarzy i okolic dekoltu, tym samym znikają zmarszczki, skóra staje się bardziej sprężysta, a efekt jest bardzo trwały, gdyż oparty na na naturalnym dążeniu organizmu do samoregeneracji.

fot. pantherstock

Usuwanie cellulitu może być dokonywane za pomocą bardzo skutecznego zabiegu AccuShape, którego działanie jest trójfazowe. Za pomocą światłowodu rozcina się bruzdy zbudowane z przegród łączno-tkankowych, następnie usuwa się komórki tłuszczowe, a jednocześnie pobudza do regeneracji skórę na całej powierzchni objętej zabiegiem. Nowoczesny laser AccuSculpt pozwala na przeprowadzenie trzykrotnie bardziej efektywnych zabiegów niż przy wykorzystaniu narzędzi starszego typu.