Reklama:

Natura w walce z naturą

Magdalena Urbańczyk

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Natura w walce z naturą

ojoimages

Krem do twarzy

Jako kobiety, często nie wyobrażamy sobie bez nich życia, poświęcamy mnóstwo czasu, by wybrać najskuteczniejsze i skrupulatnie stosujemy je w nadziei, że poprawią nasz wygląd. O czym mowa? O kosmetykach.

Reklama:

Ludzie używali kosmetyków już w starożytności, np. Hebrajki w celu uprzyjemnienia swej obecności, często używały pachnideł, są też dowody, że używały maści do pielęgnacji suchej cery lub do podkreślenia urody.

Nic więc dziwnego, że dziś kosmetyki cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednakże coraz częściej słyszy się o uczuleniach wywołanych kremami, mleczkami i tonikami, na które zapada co piąta Polka.

Według badań amerykańskich, kremy które mają odmładzać, mogą wywołać zupełnie odwrotne działanie, a nawet przyspieszyć proces starzenia. Toteż coraz więcej kobiet obawia się stosowania kosmetyków dostępnych na rynku, większość pań nie potrafi dobrać odpowiednich specyfików do rodzaju swojej cery lub boi się reakcji alergicznej. Jeszcze inne konsumentki nie nie mogą sobie pozwolić na dobrej jakości kosmetyki. Jak zatem zadbać o zdrowie i piękno?

Sama niedawno zadałam sobie to pytanie w walce z trądzikiem, z którym walczyłam na różne sposoby. W rezultacie moich rozważań i poszukiwań wyjścia z tej uciążliwej sytuacji, okazało się, że rozwiązanie problemu było zaraz obok. Nie od dziś słyszy się o domowych sposobach na różne dolegliwości. Tak więc na dolegliwości związane ze skórą i cerą także musiał być domowy sposób. Przecież nasze babcie jakoś się upiększały, nie mając pod ręką kilkunastu drogerii. W konsekwencji owych poszukiwań, znalazłam sposoby na naturalne maseczki, kosmetyki, a nawet kremy, które każda z nas może wykonać własnoręcznie, z całkowicie naturalnych składników. Nie trzeba obawiać się już chemii, czy uczulenia.