Reklama:

Kwiaty w domu

Natalia Heczko

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Kwiaty w domu

ojoimages

Podlewanie kwiatów

Kwiaty towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku. Na łące, w ogródku przed domem, w szkole i pracy czy w mieszkaniu – wszędzie ich pełno.

Reklama:

Woda to podstawa

Interesując się kwiatami musimy pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej opieki. Każda roślina przez cały rok wymaga specjalnej pielęgnacji. W nagrodę stale wypuszcza nowe pędy, a kwitnące rośliny cieszą nasze oczy. Niezmiernie ważne jest właściwe podlewanie.

Roślinom znacznie częściej szkodzi nadmierna ilość wody niż jej brak. Przy niższej temperaturze potrzebują ograniczonej ilości, natomiast obfite podlewanie niezbędne jest, gdy w pomieszczeniu panuje wysoka temperatura lub roślina kwitnie. Rosnące liście wyparowują dużo wody i wtedy trzeba dbać o częstsze nawadnianie, odwrotny proces zachodzi u przyciętej rośliny.

Kup nawóz...

Oprócz podstawowych składników takich jak powietrze, woda, światło i ciepło, rośliny potrzebują również składników odżywczych. W naturalnych warunkach same je zdobywają, w domowych my musimy o to zadbać. Składniki pokarmowe po kilku miesiącach zostają zużyte. W tym celu należy nasze hodowle odpowiednio nawozić specjalnie przygotowanymi do tego celu nawozami.

Środki takie są bogate w substancje mineralne (głównie azot, niezbędny do rozwoju liści, fosfor odpowiedzialny za tworzenie korzeni i kwiatów oraz potas zapewniający odporność na choroby) oraz w specjalne odżywki chroniące przed atakiem insektów i chorób bakteryjnych. Kwiaty potrzebują również opieki i bliskości. Już wiele lat temu naukowcy odkryli, że mówienie do kwiatów korzystnie wpływa na ich rozwój.

Dzięki obecności kwiatów w naszym otoczeniu czujemy się lepiej i - jak dowodzą badania naukowców - lepiej też funkcjonujemy. Nauka lub praca w kwiatowym otoczeniu jest szybsza i wydajniejsza. Nie muszę chyba dodawać, o ile przyjemniejszy jest wypoczynek w pokoju pełnym roślin. Ponadto nadają koloru i ożywiają otaczającą nas szarą rzeczywistość.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Kobieta

gość
własny salon fryzjerski?
W końcu chcę pójśc na swoje i załozyć własny salon fryzjerski, klientki już mam :) pytanie do profesjonalistów jakie marki sprzetu się wam sprawdziły. Niestety nie byłam zadowolona z tego co mieiśmy ...
gość
pijecie energetyki?
Zdarza Wam sie pić energetyki typu tiger? Mi ostatnio często, kończyłam ważny projekt a jakoś za kawąnie przepadam, zresztą nie czuję zeby na mni ejakoś super mocno działała a po takim napoju mogę pr...
Reklama:
Reklama: