Reklama:

Dziecko z alergią i astmą może mieć trudniej w szkole

Informacja prasowa: Biuro prasowe odczulanie.info

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Dziecko z alergią i astmą może mieć trudniej w szkole

pantherstock

Inhalacja

Przewlekłe choroby, jakimi są astma i alergiczny nieżyt nosa wymagają stałego (lub co najmniej sezonowego) leczenia, a to może wpływać na funkcjonowanie dziecka w szkole i wśród rówieśników.

Reklama:

Walka z chorobą i z mitami

Prof. Andrzej Emeryk podkreśla z kolei, że wokół chorób przewlekłych, jak astma i alergiczny nieżyt nosa narosło wiele nieporozumień. Jednym z największych jest mit, że z astmy wyrasta się w okresie dojrzewania.

Z drugiej strony mitem jest także pogląd, że dziecko cierpiące na astmę powinno bezwzględnie unikać wysiłku fizycznego. Dużym problemem – nie tylko w Polsce - jest nadużywanie przez rodziców zwolnień z zajęć wychowania fizycznego. Ćwiczenia fizycznie wpływają korzystnie na zdrowie i wydolność organizmu. Astma nie przeszkodziła np. wielu sportowcom w zdobyciu tytułu mistrza świata. Dlatego dziecko chore powinno ćwiczyć, oczywiście przestrzegając zaleceń związanych z przebiegiem i leczeniem choroby.

Wielu Polaków nie wie także, że sposobem na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia astmy alergicznej jest odczulanie (inaczej immunoterapia). Jest to jedyna skuteczna metoda leczenia alergii, która działa na jej przyczynę, a nie tylko chwilowo łagodząca objawy. U pacjentów z alergią zapobiega rozwojowi astmy i występowaniu nowych uczuleń.

 

fot. ojoimages 

W przypadku młodych pacjentów zaleca się nowoczesną, bezinwazyjną metodę odczulania - szczepionki podjęzykowe podawane w kroplach lub tabletkach. Badania naukowe z ostatnich lat potwierdzają wysoką skuteczność szczepionek podjęzykowych w leczeniu alergicznego nieżytu nosa oraz u niektórych chorych na astmę. Szczepionkę w kroplach podawanych pod język stosuje się na świecie od wielu lat. Tabletki podjęzykowe są najnowszą metodą odczulania i stają się jedną z ważnych dróg immunoterapii alergenowej.

Szczepionka podjęzykowa ma jeszcze jedną ważną zaletę w kontekście leczenia dzieci – jej stosowanie nie wiąże się ze stresem, jaki powodować może podawanie szczepionki w zastrzykach. Pacjent stosuje szczepionkę samodzielnie w domu, pozostając w kontakcie z alergologiem, który nadzoruje leczenie.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Dziecko

gość
Jaki wózek 2w1 wybrać?
Witam, możecie polecić jakiś dobry wózek 2w1? Zależy mi, żeby był lekki i zajmował mało miejsca.
gość
przygotowania do ciazy
na ile przed ciążą zaczęłyści przygotowania? chcemy w koncu powiększyć rodzinę, jestem zieloa w temacie, nie mam koleżanek z dziećmi, umówilam ię do lekarza dopiero za 2 tygodnie ale chciałabymw cześ...
Reklama:
Reklama: