Reklama:

Bądź w harmonii ze swoim ciałem

zespół ClearSense, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

Bądź w harmonii ze swoim ciałem

ojoimages

Uśmiech

Każda kobieta jest piękna, bez wyjątków. Niestety, czasem problemy dnia codziennego, życie pod presja czasu i ciągłe stresy sprawiają, że czujemy się źle. Dlatego, warto zatrzymać się na chwilę, by zadbać o swoje ciało i duszę. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów na to, by uśmiech zawsze gościł na naszych twarzach.

Reklama:

 

 

Sport czy dieta?

Zdrowy tryb życia, dieta, aktywność fizyczna ma wpływ na samopoczucie. Jak powszechnie wiadomo zdrowie ciało to zdrowy duch. Jest to ważne zwłaszcza w czasie przesilenia, gdy zmieniają się pory roku, przez to często odczuwamy smutek i przygnębienie. Dla zdrowia organizmu warto wiedzieć co jeść, a czego unikać. Człowiek do życia potrzebuje białka, witamin, tłuszczy i węglowodanów. Aby organizm był zdrowy należy dostarczać mu wszystkiego w odpowiednich proporcjach. Dlatego unikajmy restrykcyjnych diet opartych na mało zróżnicowanych składnikach. Wybór odpowiedniej diety zależy od tego ile kilogramów chcemy się pozbyć. Czasem wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by nasza sylwetka nabrała ładnych kształtów. Przede wszystkim ostatni posiłek na kilka godzin przed snem i żadnego dojadania.

Ograniczając słodycze warto ustalić dzienny limit np. codziennie kawałek czekolady, a za każdy nadprogramowy kęs wykonujemy 20 przysiadów. Jednak, gdy mamy znaczną nadwagę lepiej skonsultować się ze specjalistą. Przyczyny nadwagi mogą być różne, a działanie na własną rękę może przynieść więcej szkód niż korzyści. Kolejnym krokiem ku zdrowiu jest sport. Na początku warto zastanowić się co lubimy robić? Należy wybrać odpowiednią dyscyplinę dla siebie. Na przykład, jeżeli nie lubimy biegać to po kilku treningach z pewnością zrezygnujemy.

Gdy wybrana aktywność będzie przynosić nam satysfakcję to będziemy wykonywać ją z przyjemnością. Dla mobilizacji możemy zapisać się na zajęcia z koleżanką, bo jak wiadomo we dwoje raźniej. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń nasz organizm zacznie wytwarzać endorfiny, czyli hormon szczęścia. Nie każdy wie, że to miedzy innymi wzmożony wysiłek powoduje wydzielanie endorfin. Niestety, brak wolnego czasu często nie pozwala na regularne ćwiczenia. Warto jednak pamiętać, że nawet zwykły spacer poprawia samopoczucie i zamiast wieczoru przed telewizorem wybrać się na romantyczny spacer w ukochaną osobą.

Sposób na piękno

Jak już zadbamy o swoją kondycję fizyczną, warto zadbać o skórę. Wbrew pozorom piękna cera działa na mężczyzn jak magnes. Dlatego warto kilka razy w roku odwiedzić zakład kosmetyczny. Natomiast niektóre zabiegi bez problemu można wykonać samemu w domowym zaciszu. Przede wszystkim nie wolno zapominać o codziennej pielęgnacji. Najprostszym sposobem jest regularny peeling całego ciała i korzystanie z balsamów. Te dwie proste czynności, powinny być stałym elementem pielęgnacji ciała. Aby mieć piękne stopy należy regularnie korzystać z pumeksu podczas kąpieli i następnie wetrzeć w skórę stóp krem z odżywczą witaminą A.

Przepisów na domowe maseczki najlepiej szukać na forach tematycznych dla kobiet. Nie zapominajmy o włosach. Wizyta u fryzjera z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Nowa fryzura może odmłodzić człowieka o kilka lat. Dodatkowo w większości salonów fryzjer wykona nam masaż głowy i nałoży regeneracyjną maskę. Każda kobieta powinna mieć czas tylko dla siebie, gdzie zmęczona całodziennym stresem w pracy, może się zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zdrowie

gość
Metoda EBK a późniejszą jaskra
Witam, Miałem robiona korekcję wzroku metodą EBK w 2018 roku wszystko ładnie i pięknie. Niedawno się dowiedziałem że moja mama ma jaskrę i będzie miała operację. I teraz moje pytanie, słyszałem że j...
Nagły skok poziomu cukru
Szukam wyjaśnienia dziwnej sprawy. Bez powodu (odpowiednia dieta, nawodnienie itp) cukier rośnie dużo poza 250, a podawana proporcjonalnie insulina nie powoduje spadku poziomu. Dopiero po kilku dostr...
Reklama:
Reklama: