Reklama:

Zapach kobiety

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Zapach kobiety

ojoimages

Perfumy

Kilka dni temu zobaczyłam nie najnowszy już film „Zapach kobiety” (fenomenalna rola pierwszoplanowa Al Pacino). Film opowiada o wartościach, o życiu, o szczęściu, ale też o tytułowym zapachu kobiety. Niewidomy weteran przy spotkaniu każdej kobiety, bezbłędnie rozpoznaje markę używanego przez nią kosmetyku. Film wzruszający i piękny - szczerze polecam.

Reklama:

Film skłonił mnie do refleksji. Gdy pomyśle o najbardziej kobiecym atrybucie, na myśl przychodzi mi właśnie zapach. Dla ścisłości, gdy mówię zapach, nie myślę jedynie o pięknym zapachu perfum, ale też o zapachu szamponu, balsamu, mydła, a czasami po prostu o zapachu właśnie ugotowanego obiadu lub świeżo upieczonego ciasta. Tak więc zapach kobiety może mieć wiele znaczeń. To, co jednak warto zauważyć to fakt, że zawsze jest piękny.

Kiedy ostatnio znajomy pocałował mnie na przywitanie w rękę, skomplementował zapach moich perfum. Byłam lekko zaskoczona, ponieważ z niewielu męskich ust można usłyszeć taki komplement (pomijając fakt, że mało mężczyzn pamięta jeszcze o tej formie przywitania). Wtedy dopiero zastanowiłam się, czy aby zwyczaj całowania w rękę nie służył początkowo poznaniu zapachu kobiety. Szczerze mówiąc, zupełnie odruchowo spryskuje nadgarstki przed wyjściem, nigdy nie zastanawiając się, dlaczego właściwie to robię.

Każda kobieta ma swój charakterystyczny zapach. Nawet jeżeli dwie kobiety użyją tego samego kosmetyku, z pewnością wywoła on inny efekt. Od czego więc zapach zależy? Może od gracji, sposobu poruszania się? Może nawet od temperamentu lub osobowości? Zaryzykowałabym nawet taką tezę: „pokaż mi jak pachniesz, a powiem Ci kim jesteś”. Wiadomo, że każda z nas ma inne preferencje zapachowe, związane zapewne z typem urody, stylem, czy już wspominanym temperamentem. Nawet największy laik widząc kobietę o blond włosach, odruchowo przyporządkowałby jej delikatny kwiatowy zapach. Brunetkom z zasady przypisuje się zapachy cięższe, korzenne. Tutaj jednak wkraczamy już na teren stereotypów, które moim zdaniem jak najbardziej należy przełamywać.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Kobieta

gość
własny salon fryzjerski?
W końcu chcę pójśc na swoje i załozyć własny salon fryzjerski, klientki już mam :) pytanie do profesjonalistów jakie marki sprzetu się wam sprawdziły. Niestety nie byłam zadowolona z tego co mieiśmy ...
gość
pijecie energetyki?
Zdarza Wam sie pić energetyki typu tiger? Mi ostatnio często, kończyłam ważny projekt a jakoś za kawąnie przepadam, zresztą nie czuję zeby na mni ejakoś super mocno działała a po takim napoju mogę pr...
Reklama:
Reklama: