Reklama:

Osoba niepełnosprawna na wakacjach

Anna Pyka

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Osoba niepełnosprawna na wakacjach

Panthermedia

Wózek inwalidzki

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Zdarza się jednak, że właśnie w tym okresie pojawia się wiele zmartwień, na przykład dotyczących planowania urlopu.

Reklama:

Zwłaszcza osoby niepełnosprawne mogą napotkać trudności związane z ustaleniem szczegółów wyjazdu. Przeczytaj o tym, jak je rozwiązać.

Hotel

Najpopularniejszym problemem są bariery architektoniczne, które mogą utrudniać wejście do budynku, w którym zamierzamy nocować, a następnie swobodne poruszanie się po nim. Przed wybraniem odpowiedniej oferty spróbujmy dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Nie bójmy się pytać.

Należy pamiętać o tym, że oferta może obiecywać przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, a rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Prawo konsumenckie dokładnie określa, jak powinniśmy dochodzić roszczenia, jeżeli oferta zawiera nieprawdziwe informacje.

Wybór odpowiedniego miejsca

To trudna decyzja, ponieważ tak naprawdę od niej zależy czy nasze wakacje będą udane. Najważniejsza zasada mówi o tym, że nawet jeśli niepełnosprawność uniemożliwia podróż w jedno miejsce, to jest wiele innych miejsc, w które możemy pojechać.

Przed wyjazdem najlepiej zapytać o radę lekarza, który wskaże, jakie istnieją przeciwwskazania dla danego schorzenia. Ważne, aby na siłę nie starać się przełamywać zakazów, bo nie przyniesie to nic dobrego żadnemu uczestnikowi wyjazdu.

fot. ojoimages

Niech nasze cele podróży będą jak najbardziej różnorodne. Fakt, że w niektóre miejsca nie uda nam się pojechać, nie musi oznaczać, że wakacje będą nudne!