Reklama:

Joga w czasie ciąży i menstruacji

Natalia Heczko

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Joga w czasie ciąży i menstruacji

ojoimages

Joga w ciąży

My kobiety często dotkliwie odczuwamy stany tylko dla nas charakterystyczne.

Reklama:

Zaczyna się to już w okresie dojrzewania przy okazji pierwszej miesiączki, potem następuje piękny czas ciąży, a na końcu zachwiania hormonalnego spowodowanego przekwitaniem. Dzięki jodze i dokładnemu wykonywaniu jej pozycji można dotrzeć do każdej partii ciała, łącznie ze skórą, mięśniami czy narządami wewnętrznymi.

Witalność i zdrowie pomagają zachować ćwiczenia regenerujące i rozluźniające. Joga w czasie menstruacji jest bardzo pomocna. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w znacznym stopniu łagodzą dolegliwości wspomagając przy tym proces oczyszczania organizmu.

Pozwalają usunąć zmęczenie oraz wyregulować krwawienia. Mają działanie rozluźniające i rozkurczowe. Ćwiczenia w tym czasie powinny być dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak samopoczucie, stan fizyczny i psychiczny oraz intensywność krwawienia. Warto pamiętać o jodze również przewidując macierzyństwo.

Ćwiczenia przed planowaną ciążą wzmacniają ciało i oczyszczają je z toksyn, ponadto regulują układ hormonalny i stabilizują pracę narządów wewnętrznych. Wpływają na cerę, która staje się elastyczniejsza, bardziej wytrzymała i dobrze odżywiona. Joga pomaga nam w zdobyciu świadomości własnego ciała. Wspiera utrzymanie stabilności emocjonalnej, wewnętrznego spokoju i radości życia. Dobór odpowiednich ćwiczeń reguluje prace jajników i jajowodów co pomaga w zapłodnieniu i zapobiega poronieniom.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zdrowie

Hospitalizacja
Jakie są kryteria, jakie musi spełnić cukrzyk by kwalifikował się na pobyt na oddziale diabetologii?
gość
EBK korekcja laserowa
Hej, Ostatnio dużo słyszałam o korekcji laserowej metodą EBK, czy może ktoś mi powiedzieć czym się różni ta metoda, że tyle ludzi ją chwali ?
Reklama:
Reklama: